Kręgle

Nasza sztandarowa gra. Dysponujemy czterema najwyższej klasy torami do kręgli. To właśnie na nich zorganizujemy dla was emocjonujące turnieje w których zmierzycie się ze znajomymi, a przede wszystkim udostępnimy wam je do zabawy. Nie umiecie grać? Nie szkodzi, nauczymy was.

Jak grać? Poniżej kilka prostych zasad gry w bowling:

1. Cel gry.
W odmianie tej występuje dziesięć pinów ustawionych w trójkąt. Gracz ma za zadanie strącić je w jak najmniejszej liczbie rzutów. Aby strącić je wszystkie w pierwszym rzucie należy uderzyć kulą między pierwszy a trzeci pin (kręgiel) – w przypadku graczy praworęcznych. Między pierwszy a drugi pin dla osób leworęcznych.

 2. Przebieg gry.
Gra składa się z dziesięciu rund  dla każdego gracza. Na początku każdej rundy piny są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie piny, bądź skończą mu się rzuty.

3. Punktacja
Za każdy strącony pin gracz dostaje 1 punkt. Wyjątki:
„strike” – gracz otrzymuje 10 punktów + liczbę punktów równej liczbie kręgli strąconych w dwóch następnych rzutach.
Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył strike, w drugiej rzucił 3 w pierwszym i 6 w drugim rzucie, ma zatem 10 + 3 + 6 = 19 punktów (łącznie 19 strąconych pinów),
„spare” – gracz otrzymuje 10 punktów + liczbę punktów równej liczbie kręgli strąconych w następnym rzucie.
Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył spare (np. 6 + 4), w pierwszym rzucie drugiej rundy strącił 3 piny, w drugim 6; Zdobywa zatem (6 + 4) + 3 = 13 punktów (łącznie 13 strąconych kręgli).
Uwaga: jeśli zawodnik zrobi strike (spare) w ostatniej rundzie, to ma dodatkowe dwa (jeden) rzuty w celu określenia wartości tego strike (spare). Punkty z dodatkowych rzutów są naliczane raz.

Galeria:

Materiały do pobrania