Coraz modniejsze kręgielnie

0 Comments
kręgielnia gra

Gra w kręgle, choć tak bardzo popularna w ostatnich latach, wcale nie jest wynalazkiem współczesnego społeczeństwa. Historia jej sięga czasów Faraonów i wiary w Ozyrysa.

Fakt, że prawie w niezmienionej postaci przetrwała aż do naszych czasów, potwierdza tylko fakt, iż jest to niezwykle prosta i przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Przekonać o tym może się każdy, kto w swojej okolicy posiada czynną kręgielnie i znajdzie kilka osób do gry. Bo właśnie w kręgle, czy też w odmianę tej gry bowling, najlepiej gra się w gronie przyjaciół lub znajomych. Kręgielnie, podobnie jak kiedyś puby i dyskoteki stały się modnymi miejscami, gdzie ludzie w różnym wieku spotykają się by miło spędzić czas.

Ogólne zasady gry w kręgle, czy w bowling są banalnie proste

Celem każdego gracza jest strącenie jak największej ilości kręgli w dwóch rzutach. Sport ten nie wymaga również zakupu specjalnego sprzętu, gdyż, zarówno specjalne buty służące wyłącznie do poruszania się po torze jak i kulę do strącania kręgli można wypożyczyć w kręgielni. Po opanowaniu postawy bowlingu, podstawowych kroków i rzutów, które zapewnią celność trafień i łatwość w zdobywaniu punktów, można śmiało przystąpić do rozgrywania w gronie przyjaciół turniejów.

Gra w kręgle, prosta i nie wymagająca inwestowania ogromnych pieniędzy w zakup sprzętu, sprawia wiele radości i satysfakcji graczom. Warto jest sprawdzić czy w okolicy nie ma czynnej kręgielni i spróbować swoich sił w starciu z kulą i kręglami. Wyśmienita zabawa wśród przyjaciół gwarantowana.